Mistrzowski Kurs Gry na Instrumentach Dętych

Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury we współpracy z Departamentem Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN oraz Centrum Edukacji Artystycznej przy MKiDN pragnie zaprosić na II edycję Mistrzowskiego Kursu Gry na Instrumentach Dętych, który odbędzie się w Sanoku w dniach 30.01 – 4.02.2014r. Projekt poprzez swoją unikatowość, spełnia najwyższe wymagania profesjonalne, oferując wiedzę teoretyczną, jak również praktyczną w oparciu o międzynarodowe standardy nauczania. Adresatami Kursu są uczniowie, pedagodzy oraz absolwenci szkół i uczelni muzycznych, którzy jako absolwenci MKGID 2014 otrzymają zaświadczenia uczestnictwa zgodne z obowiązującymi wymogami Centrum Edukacji Artystycznej.

II Mistrzowski Kurs Gry na Instrumentach Dętych realizuje swój cel poprzez doskonalenie metod nauczania oraz aktualizowanie wiedzy metodologicznej, która odnosi się do problemów wykonawczych.

Przewidziany temat przewodni tegorocznej edycji kursu to: „Interpretacja dzieł wielkich mistrzów – od wieku XVIII po lata współczesne”, który został zaplanowany jako wydarzenie naukowe i artystyczne.